Wyjazdy językowe

Organizacja wyjazdów do szkół językowych w Anglii

Czas, który młody człowiek może poświęcić na relaks jest bardzo istotny dla jego kondycji psychicznej i fizycznej. Wielu uczniów podczas letnich wakacji wyjeżdża na kolonie, obozy, odwiedza bliższą lub dalszą rodzinę. Często spędza ten czas biernie.

W związku z tym postanowiłam zaproponować moim uczniom i absolwentom naszej szkoły alternatywny sposób spędzenia części wakacji, a mianowicie połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli wyjazd na kurs językowy do Anglii. Przygotowania trwały ponad pół roku, gdyż musiałam znaleźć różne szkoły językowe, wysłać maile z prośbą o przedstawienie kalkulacji i porównać poszczególne oferty. Po szczegółowej analizie zakresu ofert i kosztów zdecydowałam się na King’s School of EnglishBournemouth na południu Anglii. Jest to szkoła mająca rekomendację British Council i Arels (Association of Recognised English Language Schools).

Szkoła oferuje 20 lekcji języka angielskiego z native’ami, zajęcia sportowe i towarzyskie oraz wycieczki. Cały dzień jest wypełniony. Lekcje odbywają się w grupach międzynarodowych, tak więc młodzież ma możliwość praktycznego wykorzystania znajomości języka angielskiego i porównania swojej wiedzy nie tylko językowej, ale również ogólnej. W czasie zajęć lekcyjnych główny nacisk kładzie się na ćwiczenie czterech umiejętności mówienia, słuchania, czytania i pisania.

Młodzi ludzie mają okazję nawiązać znajomość i zaprzyjaźnić się z rówieśnikami z całego świata i rozmawiać po angielsku w naturalnych sytuacjach życiowych. Podczas zajęć sportowych i towarzyskich komunikują się po angielsku. Wzmacnia to ich językową pewność siebie i likwiduje barierę mówienia.

Wycieczki to natomiast okazja do poznania Anglii „od środka” – jej tradycji, zwyczajów, kultury. Zwiedzamy ciekawe miejscowości i miejsca: Oxford, Salisbury, Bath, Southampton, Portsmouth, Winchester czy Stonehenge z magicznym kamiennym kręgiem.

Zakwaterowanie jest u rodzin angielskich, więc młodzież obcuje z językiem od rana do wieczora, w różnych, codziennych sytuacjach. Poznaje życie angielskiej rodziny, jej zasady, obyczaje i przyzwyczajenia. Poszerza swoją wiedzę o życiu i uczy się tolerancji.

Uważam, że taki wyjazd jest ze wszech miar korzystny dla młodego człowieka, ponieważrozwija nie tylko jego umiejętności językowe, ale także jego osobowość, uczy go, jak znaleźć się we współczesnym świecie, w zjednoczonej Europie.

Nauka języka angielskiego dla dzieci i dorosłych